В Україні землетруси можуть бути у Гірському Кримі та в Карпатах, на частині Причорномор'я, зокрема,в Одеській області. Для України найбільш небезпечні щодо охоплення території землетруси, епіцентри яких розташовані в Румунських Карпатах, особливо в районі гір Вранча, де глибина осередків землетрусів становить 100-170 км.
1. Землетруси можуть бути на закарпатті,в криму, в карпах і прикатпатті. 2. На цьому відеофрагменті зображено торнадо і повінь. 3. Повені зумовлюють потепління коли є сніг. Також дощі й інші опади. Ще одним чинником виникнення повеней є є підняття грунтових вод і наслідки діяльності шахт.
На другому відео показано смерчі та цунамі. Смерч(торнадо) є стрімким воронкоподібним вихором заввишки до 1,5 км, який витягується від купчасто-дощової хмари до поверхні води або землі. Цунамі— хвилі, довжиною більше 500 м, які утворюються в морі чи в океані зазвичай внаслідок землетрусів.
Причинами повені можуть бути: Тривалі дощі. Танення снігів. Інтенсивне танення снігу, особливо при промерзлій землі, призводить до підтоплення доріг. Шторми та тропічні циклони можуть призводити до затоплення узбережжя морів. Хвиля цунамі.На морських узбережжях і островах можуть виникнути затоплення прибережної смуги хвилею, що утворюється при землетрусах або виверженнях вулканів в океані. Подібні поводі нерідко бувають на берегах Японії і на інших островах Тихого океану. Підвищення дна водойми. Зміни річкового русла. Руйнування (прориви) дамб, пошкодження водяних тунелів, або труб. Будування дамб бобрами може також призводити до підтоплення навколишніх територій.
В Україні землетруси можуть бути у Гірському Кримі та в Карпатах, на частині Причорномор'я, зокрема,в Одеській області.
ВідповістиВидалитиДля України найбільш небезпечні щодо охоплення території землетруси, епіцентри яких розташовані в Румунських Карпатах, особливо в районі гір Вранча, де глибина осередків землетрусів становить 100-170 км.
1. Землетруси можуть бути на закарпатті,в криму, в карпах і прикатпатті.
ВідповістиВидалити2. На цьому відеофрагменті зображено торнадо і повінь.
3. Повені зумовлюють потепління коли є сніг. Також дощі й інші опади. Ще одним чинником виникнення повеней є є підняття грунтових вод і наслідки діяльності шахт.
На другому відео показано смерчі та цунамі.
ВідповістиВидалитиСмерч(торнадо) є стрімким воронкоподібним вихором заввишки до 1,5 км, який витягується від купчасто-дощової хмари до поверхні води або землі.
Цунамі— хвилі, довжиною більше 500 м, які утворюються в морі чи в океані зазвичай внаслідок землетрусів.
Причинами повені можуть бути:
ВідповістиВидалитиТривалі дощі.
Танення снігів. Інтенсивне танення снігу, особливо при промерзлій землі, призводить до підтоплення доріг.
Шторми та тропічні циклони можуть призводити до затоплення узбережжя морів.
Хвиля цунамі.На морських узбережжях і островах можуть виникнути затоплення прибережної смуги хвилею, що утворюється при землетрусах або виверженнях вулканів в океані. Подібні поводі нерідко бувають на берегах Японії і на інших островах Тихого океану.
Підвищення дна водойми.
Зміни річкового русла.
Руйнування (прориви) дамб, пошкодження водяних тунелів, або труб.
Будування дамб бобрами може також призводити до підтоплення навколишніх територій.