Незвичайні місця планети


Вежа диявола

У Сполучених Штатах Армерики в штаті Вайомінг прямо серед Великих Рівнин височіє загадкова гора, яку називають Баштою Диявола. Гора схожа чи то на якийсь величезний пень, чи то на могутню фортечну вежу, у якій окремі кам'яні стовпи склали в пучок. У цієї гори надзвичайно правильна форма, настільки правильна, що важко повірити в природність її походження.


Велика Блакитна Діра
Велика блакитна дірка розташована в Центральній Америці поблизу берегів Беліза, є найбільшою океанської западиною у вигляді раковини. Поверхня западини має форму ідеального кола шириною в 300 метрів, розташованого в центрі Коралового рифа. Глибина всередині свердловини сягає 145 метрів. Появі западини послужили постійні обвали вапнякових печер, що сформувалися мільйони років тому, під час льодовикового періоду, коли ще був низький рівень моря.Водоспади Ігуасу
Ігуасу кожну секунду скидає вниз від трьох до десяти мільйонів літрів води, залежно від сезону. Річка спадає в ущелину з двох стрімких базальтових ступенів, утворених приблизно 120 мільйонів років тому, у вигляді вузької підкови, численними струменями і потоками, розділеними скелястими острівцями, покритими пишною тропічної рослинністю. Висота падіння більше 70 метрів, загальна ширина обох ступенів - близько 3 кілометрів. «275 окремих струменів і водних потоків спрямовуються вниз зі скелястого плато, супроводжуючись величезним числом веселок» - від згадки числа «275» не утримується жоден путівник. Кількість струменів і окремих водоспадів залежить від рівня води в річці Ігуасу - коли після дощу, у вологий сезон або з якої-небудь іншої причини цей рівень піднімається, то вниз спрямовується вже не 275, а набагато менше струменів і потоків.
         

Немає коментарів:

Дописати коментар