Дискусія

                              Для учнів 10-их класів

                  та усіх кого цікавить дане питання!!!

                                Запрошую до дискусії

 1. Чи згодні ви з тим,що впровадження досягнень НТР в економіку та повсякденне життя завжди мають лише позитивні наслідки?
 2. Чим пояснюються відмінності галузей спеціалізації промисловості і сільського господарства східної і західної частин Китаю?
 3. Чому приморські провінції Китаю в економічному розвитку випередили провінції і райони Західного Китаю ?
 4. Які види економічних відносин можуть бути взаємовигідними для України і Китаю в майбутньому ? Чому?
 5. У чому полягають плюси та мінуси можливого вступу України до ЄС, участі в різних міжнародних організаціях?


2 коментарі:

 1. Науково - технічна революція істотно впливає на всі сфери людської діяльності. НТР - стрімкий стрибок, який зробила всесвітня наука, а за нею і техніка, докорінно змінивши продуктивні сили, що існували до цих пір в суспільстві.
  На мою думку, досягнення НТР мають не лише позитивні наслідки. Так от наприклад, людську працю замінили машини, що призвело до зменшення кількості робочих місць, адже машинна праця виявилась значно ефективнішою, ніж людська. Якщо взяти конкретний приклад, майже всі діти добре розуміються в техніці, часто просиджуючи за комп'ютером чи розмовляючи по телефону декілька годин на день. Це погіршує їхнє здоров'я, забирає практично весь вільний час та відбувається заміна живого спілкування механічним. Якщо колись діти розважались, проводячи час з друзями або перечитуючи захопливу книгу, то зараз вони витрачають час на перегляд соціальних мереж, які не приносять ніякої користі.
  Хоча НТР має і позитивні наслідки. Так, наприклад, вчені винайшли безліч ліків, які допомагають позбутись страшних хворіб, які є небезпечними для суспільства, з’являються нові можливості застосування медичних знань в раніше недосліджених областях здоров’я людини, використовується нова медична техніка.
  Підводячи підсумок, можна сказати, що НТР має свої плюси, і свої негативні моменти. Незалежно від цього НТР - це крок вперід, який допомагає нам не зупинятись і йти в ногу з часом.

  ВідповістиВидалити
 2. Досягнень НТР мають позитивні та негативні наслідки.
  ПОЗИТИВНІ:
  -створення мобільного телефону (можливість зв язатися з людьми у будь-який час)
  -створення комп*ютерів(можливість знайти будь-яку інформацію)
  -перехід до машинного виробництва
  -транспот
  -запровадження нових джерел енергії(атомної, сонячної, вітрової,припливної)
  НЕГАТИВНІ:
  -техніка - основне джерело різноманітних випромінювань, що згубно впливають на клітини організму, можуть викликати онкозахворювання, погіршують загальний стан здоров’я людини.
  -загострення проблеми безробіття при переході до машинного виробництва.
  - транспорт — автомобільний, залізничний, водний і повітряний — джерело забруднення природи .
  -негативний вплив енергетики на стан навколишнього середовища веде до поступового збільшення її концентрації в атмосфері, що посилює "парниковий ефект" і викликає потепління клімату.
  Таким чином, бачимо, що НТР, як і будь-яке інше явище, має свої плюси, і свої негативні моменти. Незалежно від цього вона вважається прогресивним явищем.

  ВідповістиВидалити